Африка

Европа

Северна Америка

Южна Америка

Заместник-министърът на външните работи Георг Георгиев връчи купата на победителя във Втория турнир по шахмат за дипломати

24 Юни 2019 Новини

Заместник-министърът на външните работи Георг Георгиев връчи Купата на министъра на външните работи във Втория турнир по шахмат за дипломати на победителя Владимир Данчев - бивш служител в дипломатическата служба.

На тържествената церемония в Министерството на външните работи на 24 юни 2019 г. Георг Георгиев призова участниците да превърнат турнира в добра и устойчива традиция, която да се запази в полето на спорта.

,,Понякога на международната сцена се налага да ,,играем шах‘‘ . Много се надявам, че за разлика от шахматното поле няма да се налага да правим жертви, с цел да спечелим играта. Напротив външната политика е тази която изгражда мостове помежду ни и намира правилния подход към всички народи държави‘‘, заяви заместник-министър Георгиев.

Заместник-министърът на младежта и спорта доц. Стоян Андонов награди спечелилия второ място – Туан Ван Дер Ток, стажант в дипломатическото представителство на  Нидерландия. На трето място се класира Георги Павлов, технически директор в Българската Федерация по шахмат 1928. Той получи своята награда  от  Боряна Симеонова,   директор на дирекция ,,Протокол‘‘ на МВнР.

Освен наградите за призовите три места, бяха раздадени и медали за останалите участници в спортната надпревара.

Турнирът се провежда за втора  година в Министерството на външните работи. На шахматните дъски сили премериха 12 участници от три страни, представители на посолства, акредитирани в страната, както и служители на МВнР.