Дипломатически представителства

Австралия и Океания

Азия

Африка

Европа

Северна Америка

Южна Америка

Министри на външните работи

Мария Габриел  (6 юни 2023  – 09 април 2024)

Иван Кондов (3 май 2023 – 6 юни 2023)

Николай Милков (2 август 2022 – 3 май 2023)

Теодора Генчовска (13 декември 2021 – 2 август 2022)

Светлан Стоев (12 май 2021 – 13 декември 2021)

Екатерина Захариева (4 май 2017 – 12 май 2021)

Ради Найденов (27 януари 2017 – 4 май 2017)

Даниел Митов (6 август 2014 – 27 януари 2017)

Кристиан Вигенин (29 май 2013 – 6 август 2014)

Марин Райков (13 март 2013 – 29 май 2013)

Николай Младенов (27 януари 2010 – 13 март 2013)

Румяна Желева (27 юли 2009 – 27 януари 2010)

Ивайло Калфин (16 август 2005 – 27 юли 2009)

Соломон Паси (24 юли 2001 – 16 август 2005)

Надежда Михайлова (21 май 1997 – 24 юли 2001)

Стоян Сталев (12 февруари 1997 – 21 май 1997)

Ирина Бокова (14 ноември 1996 – 12 февруари 1997)

Георги Пирински (25 януари 1995 – 14 ноември 1996)

Иван Станчов (17 октомври 1994 – 25 януари 1995)

Станислав Даскалов (23 юни 1993 – 17 октомври 1994)

Любен Беров (30 декември 1992 – 23 юни 1993)

Стоян Ганев (8  ноември 1991 – 30 декември 1992)

Виктор Вълков (20 декември 1990 – 8 ноември 1991)

Любен Гоцев (21 септември 1990 – 20 декември 1990)

Бойко Димитров (17 ноември 1989 – 21 септември 1990)

Петър Младенов (17 декември 1971 – 17 ноември 1989)

Иван Башев (27 ноември 1962 – 17 декември 1971)

Карло Луканов (20 август 1956 – 27 ноември 1962)

Минчо Нейчев (28 май 1950 – 20 август 1956)

Владимир Поптомов (6 август 1949 – 28 май 1950)

Васил Коларов (12 декември 1947 – 6 август 1949)

Министри на външните работи и вероизповеданията (1879-1947)

Кимон Георгиев (22 ноември 1946 – 4 декември 1947)

Георги Кулишев (31 март 1946 – 22 ноември 1946)

Петко Стайнов (9 септември 1944 – 31 март 1946)

Константин Муравиев (2 септември 1944 – 9 септември 1944)

Първан Драганов (12 юни 1944 – 2 септември 1944)

Иван Багрянов (1 юни 1944 – 12 юни 1944)

Димитър Шишманов (14 октомври 1943 – 1 юни 1944)

Сава Киров (14 септември 1943 – 14 октомври 1943)

Богдан Филов (11 април 1942 – 14 септември 1943)

Иван Попов (15 февруари 1940 – 11 април 1942)

Георги Кьосеиванов (21 април 1935 – 15 февруари 1940)

Константин Батолов (23 май 1934 – 21 април 1935)

Кимон Георгиев (19 май 1934 – 23 май 1934)

Никола Мушанов (12 октомври 1931 – 19 май 1934)

Александър Малинов (29 юни 1931 – 12 октомври 1931)

Атанас Буров (4 януари 1926 – 29 юни 1931)

Христо Калфов (10 юни 1923 – 4 януари 1926)

Александър Цанков (9 юни 1923 – 10 юни 1923)

Александър Стамболийски (16 април 1920 – 9 юни 1923)

Михаил Маджаров (6 октомври 1919 – 16 април 1920)

Теодор Теодоров (17 октомври 1918 – 6 октомври 1919)

Александър Малинов (21 юни 1918 – 17 октомври 1918)

Васил Радославов (17 декември 1913 – 21 юни 1918)

Никола Генадиев (4 юли 1913 – 17 декември 1913)

Стоян Данев (1 юни 1913 – 4 юли 1913)

Иван Евстратиев Гешов (16 март 1911 – 1 юни 1913)

Александър Малинов (5 септември 1910 – 16 март 1911)

Стефан Паприков (16 януари 1908 – 5 септември 1910)

Димитър Станчов (22 октомври 1906 – 16 януари 1908)

Рачо Петров (18 май 1903 – 22 октомври 1906)

Стоян Данев (20 февруари 1901 – 18 май 1903)

Рачо Петров (12 януари 1901 – 20 февруари 1901)

Димитър Тончев (27 ноември 1900 – 12 януари 1901)

Тодор Иванчов (1 октомври 1899 – 27 ноември 1900)

Димитър Греков (18 януари 1899 – 1 октомври 1899)

Константин Стоилов (10 февруари 1896 – 18 януари 1899)

Григор Начович (19 май 1894 – 10 февруари 1896)

Димитър Греков (2 ноември 1890 – 19 май 1894)

Стефан Стамболов (4 юни 1890 – 2 ноември 1890)

Георги Странски (20 август 1887 – 4 юни 1890)

Григор Начович (16 август 1886 – 20 август 1887)

Константин Стоилов (12 август 1886 – 16 август 1886)

Христо Стоянов (9 август 1886 – 12 август 1886)

Илия Цанов (30 юни 1884 – 9 август 1886)

Марко Балабанов (7 септември 1883 – 30 юни 1884)

Киряк Цанков (3 март 1883 – 7 септември 1883)

Константин Стоилов (14 януари 1883 – 3 март 1883)

Георги Вълкович (30 юли 1881 – 14 януари 1883)

Константин Стоилов (1 юли 1881 – 30 юли 1881)

Никола Стойчев (28 ноември 1880 – 1 юли 1881)

Драган Цанков (26 март 1880 – 28 ноември 1880)

Григор Начович (24 ноември 1879 – 26 март 1880)

Марко Балабанов (5 юли 1879 – 24 ноември 1879)