Екатерина Захариева: Отваряме границите с премерен риск
16 Юни 2020 Изказвания и интервюта
Облекчаването на ограниченията, наложени във връзка с пандемията от коронавируса, и възможностите за възстановяването на свободата на пътуване коментира вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева за предаването „Лице в лице“ на БТВ.
„Световната здравна организация все още не е обявила край на пандемията и, за съжаление, може би все още не сме близо до обявяването й. Все още има и ограничения, и отворени граници, има и правила. Облекчаването на мерките става поетапно“, заяви министър Захариева.
Тя подчерта, че България е отворила границите си с премерен риск – за държави - членки на ЕС и Шенгенското пространство, както и за част от съседите с нисък риск от 1 юни. От 15 юни броят на тези държави се е увеличил, като все още остават определени ограничения за страните с по-висок риск.
Екатерина Захариева призова българските граждани, решили да пътуват, да проверяват информацията на сайта на МВнР, в рубриката „Пътувам за…“, където най-ясно е описана ситуацията към момента.
Цялото интервю можете да видите ТУК.