Сингапур
България е една от първите страни, признали независимостта на Сингапур. Дипломатическите отношения са установени на 20 ноември 1967 г. През 1970 г. България открива дипломатическа канцелария в Сингапур, оглавявана от временно управляващ. В периода 1971 – 1973 г. в Сингапур е акредитиран българският посланик в Токио, a от 1974 г. до 1980 г. – посланикът ни в Делхи. От 1980 г. до момента в Сингапур се акредитира посланикът ни в Джакарта. До 9 ноември 1989 г. посланикът на Сингапур в Москва е акредитиран и у нас. Оттогава насетне няма сингапурски посланик, акредитиран в България.
Двустранните отношения са приятелски. През септември 2003 г. е осъществено работно посещение на президента Георги Първанов в Сингапур като част от негова азиатска обиколка. Това е първо посещение на български държавен глава в Сингапур. Сравнително редовно се провеждат срещи в рамките на многостранните форуми. Последните контакти на равнище министър на външните работи са осъществената през септември 2015 г. в рамките на 70-ата сесия на ОС на ООН в Ню Йорк среща на министъра на външните работи Даниел Митов с д-р Мохамад Малики Бин Осман, главен държавен министър на външните работи и отбраната на Сингапур, и разговор на министър Захариева с министъра на външните работи Вивиан Балакришнан по време на 73-ата сесия на ОС на ООН през септември 2018 г. Политически консултации на ниво директори на териториалните дирекции в МВнР се провеждат през октомври 2012 г. в Сингапур. През септември 2017 г. визита в България осъществява заместник-министърът на външните работи Онг Енг Чуан.
Съществуват възможности за развитие на сътрудничеството в рамките на АСЕМ и по линия на диалога ЕС – АСЕАН.
Стокообменът се развива устойчиво с нарастващи обеми и положително търговско салдо за нашата страна. Значим аспект на отношенията е сътрудничеството в областта на транспорта. Като важен регионален финансов център, разполагащ с най-голямото контейнерно пристанище в света, Сингапур играе ролята на разпределителен център и за български стоки за съседните страни от Югоизточна Азия.
Визити по линия на секторното сътрудничество в Сингапур през последните години са: през 2014 г. на българския министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията за участие в Авиационна среща на върха и Министерска среща на върха по въпросите на въздухоплаването между Европейския съюз и АСЕАН; през януари 2014 г. на министъра на образованието и науката; през юли 2016 г. на министъра на регионалното развитие и благоустройството за участие в световния лидерски форум на тема „Водата и градовете: пътища за устойчивост и издръжливост”.
Към настоящия момент в Сингапур живее най-голямата българска общност в региона на Югоизточна Азия. Българите в тази страна са предимно високообразовани специалисти, работещи във финансови и инженерни компании, музиканти, студенти и др.
Двустранни документи са: Спогодба за научно и техническо сътрудничество от 1973 г.; Спогодба за избягване на двойното данъчно облагане, която влиза в сила през декември 1997 г.; Спогодба за въздушни съобщения от 1978 г. и Меморандум към нея от 1984 г.