Среща с индийската Асоциация за приятелство „Индия – България“
04 Септември 2015 Новини
Индийската Асоциация за приятелство „Индия – България“ проведе заседание на свои членове и активисти, за участие в което бяха поканени и представители на българското посолство в Делхи. Събитието се състоя на 1 септември 2015 г., като в рамките му секретарят на Асоциацията Джазбир Нисчал представи подробна информация за посещението си в България през м. юли 2015 г.
Нисчал специално благодари на посланик Петко Дойков за организирането на визитата и за оказаното на индийския гост съдействие по време на престоя му в България. От своя страна българският посланик предаде на ръководството на Асоциацията подарена от кмета на с. Широка Лъка Васил Седянков картина, както и броеве на сп. „Светилник“, подарени от българския клуб „Приятели на Индия“.
Антония Терпешева и Кристина Тодорова, студенти, преминаващи стаж в българското посолство в Делхи, връчиха на домакините сборник с доклади от името на катедра "Класически изток". В сборника са събрани материали от конференция, провела се по случай 30-годишнината на специалност „Индология” в Софийския университет.
На събитието присъстваха и студенти от катедра „Славянски и угро-фински науки“ към Делхийския университет, както и студенти от катедра „Класически изток“ към Софийски университет.