Тържествено връчване на посланик Стоян Михайлов на най-високото държавно отличие на Република Аржентина - орден ,,Освободителят Сан Мартин” (19.06.2026 г.)
21 Юни 2026 Новини
На 19-ти юни т. г. в Дворецът ,,Сан Мартин” в гр. Буенос Айрес се проведе тържествена церемония по връчване на посланик Стоян Михайлов на най-високото държавно отличие на Република Аржентина за чуждестранни граждани - ордена ,,Освободителят Сан Мартин”, степен ,,Голям кръст”.
Високото държавно отличие бе връчено на посланик Михайлов лично от аржентинския министър на външните отношения, международната търговия и вероизповеданията г-н Пабло Кирно, от името на Президента на Република Аржентина Хавиер Милей. На церемонията присъстваха и всички заместник-министри на външните отношения.
Орденът е най-високото признание на аржентинските власти за заслугите на посланик Стоян Михайлов за засилване на българо-аржентинските отношения и за разширяване на сферите за сътрудничество между България и Аржентина.
Тържествената церемония бе предшествана от среща на четири очи между посланик Михайлов и аржентинският външен министър г-н Пабло Кирно, в рамките на която той предаде поканата на българския външен министър г-жа Велислава Петрова за посещение на г-н Кирно в България.
