Европа

Северна Америка

Южна Америка

Ватикан, Ватикан, Посолство на Република България

Благотворителен футболен мач между сборни отбори на Ватикана и Ромската световна организация завърши 7:7

22 Ноември 2021 Новини

По призив на папа Франциск на 21 ноември 2021 г. се проведе благотворителен мач между сборни отбори на Ватикана и на Ромската световна организация. Приятелската среща премина под надслов „Братя всички“ по едноименната енциклика на папа Франциск, издадена преди една година, и бе организирана от Папския съвет за култура, Ромската световна организация и италианския спортен клуб „Лацио“.

Мачът бе изигран на стадион „Мирко Ферсини”, тренировъчна база на спортния футболен клуб Лацио.

Папа Франциск бе представен от кардинал Джанфранко Равази, префект на Папския съвет за култура, а до него, във VIP ложата на клубната база на Лацио, бе собственикът на тима Клаудио Лотито. Сред официалните гости на събитието бе и българският посланик към Светия престол Богдан Паташев.

Главен съдия на приятелския мач бе италианската футболна звезда Чиро Имобиле, който в почивката отдели време на феновете на двата отбора и си направи снимка с тях. Мачът завърши наравно - 7:7, с изравнителен гол на отбора на ромската общност в последната минута на второто полувреме.