Българската оперативна помощ за развитие подпомогна център за деца с увреждания в Мароко
20 Декември 2024 Новини
На 19 декември в Казабланка Болничният център „Нур“ за хора с трайни увреждания, контрагент и изпълнител на проекта „Обучение в болницата“ по българската Оперативна помощ за развитие за 2024/2025, бяха открити официално нова самостоятелна зала за обучение на деца с трайни увреждания, както и хигиенни помещения към нея. На откриването присъства и българският посланик в Кралство Мароко.
Дейностите по изграждането са финансирани пряко със средства по договора, подписан между изпълнителя на проекта и посолството на Република България в Рабат, и предоставени от българското правителство. Помещенията са отлично оборудвани с всички необходими аксесоари за нуждите на обучението на деца с увреждания, като са предвидени основно за групи деца, страдащи от синдрома на Даун с различна степен на заболяването.
Сред гостите на събитието присъстваха и представители на Голяма община Казабланка, както и бизнесмени, спонсориращи дейността на Болничен център „Нур“. В дискусия на ръководството на центъра, в която участва и българския посланик, много майки на деца с увреждания, ползващи услугите на болничния център, като с тях беше проведен допълнителна среща, за да споделят своите проблеми и предложения пред ръководството на болницата в лицето на г-н Хишам Сентиси, изпълнителен директор и г-жа Амина Слауи, президент на Фондация „Институция Тахер Себти“.
Ръководството на Болничен център „Нур“ изрази отново благодарност към България и българското правителство, както и към посолството в Рабат, за приноса към работата по осъществяването на проекта „Обучение в болницата.