Европа

Северна Америка

Южна Америка

Азербайджан, Баку, Посолство на Република България

Посланик Руслан Стоянов и екипът на посолството в Баку се срещна с българския отбор, взел участие в 39-то Европейско първенство по художествена гимнастика

23 Май 2023 Новини

Посланикът на България в Баку г-н Руслан Стоянов и екипът на посолството подкрепяха българската гимнастичка по време на цялото 39-то Европейско първенство по художествена гимнастика.

България стана отборен шампион, като оглави класацията по медали със спечелени 13 медала - 5 златни, 5 сребърни и 3 бронзови!

Ансамбълът-девойки стана шампион във финала на пет въжета и пет топки, Боряна Калейн е абсолютен европейски шампион, Стилияна Николова и Ева Брезалиева спечелиха златните медали в отборната надпревара, българският ансамбъл доминира със златен и сребърен медал!