PËRFAQËSITË DIPLOMATIKE

Africa

Asia

Australia and Oceania

Europe

North America

South America

Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë

Grupe folklorike nga e gjithë Bullgaria me një koncert në Tiranë për Ditën e kulturës bullgare

25 mars 2023 Новини

Më 24 maj 2023, në Tiranë Shoqata "Miqtë e Bullgarisë" me kryetarin e saj Lukan Tase organizuan një koncert folklorik në të cilin morën pjesë grupe nga e gjithë Bullgaria. Eventi u organizua me asistencën e “Bashkimit të Pensionistëve-2004-Të bashkuar” me kryetare znj. Valentina Nikolova. I ftuari special ishte Ambasadori i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë z. Ivaylo Kirov, i cili në fjalën e tij përshëndetëse falënderoi grupet pjesëmarrëse për rolin e tyre aktiv gjatë viteve të fundit në ndërtimin e urave të bashkëpunimit midis Bullgarisë dhe Shqipërisë.

Допълнителни снимки

Този сайт използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на сайта.

Приемане Отказ Повече информация