PËRFAQËSITË DIPLOMATIKE

Africa

Asia

Australia and Oceania

Europe

North America

South America

Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë

“Mbrëmjet e kulturës bullgare” në Durrës dhe Tiranë
“Mbrëmjet e kulturës bullgare” në Durrës dhe Tiranë
Në kuadër të festivalit "Mbrëmjet e kulturës bullgare" dy grupe folklorike nga qytetet Harmanli dhe Svilengrad prezantuan kostumet dhe vallet popullore bullgare në qytetin e Durrësit. Më 24 korrik ata prezantuan një program folklorik dhe në pedonalen qendrore të Tiranës, duke provokuar interes...
28 korrik 2023
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Pjesëmarrësit e Shkollës Verore të Gjuhës Bullgare në Tiranë morën diplomat e tyre

Pjesëmarrësit e Shkollës Verore të Gjuhës Bullgare në Tiranë morën diplomat e tyre

Me një ceremoni solemne në Universitetin e Tiranës në prani të përfaqësuesve të ambasadës përfundoi Shkolla Verore të Gjuhës Bullgare. Pjesëmarrësit morën diploma nga rektori i Universitetit të Veliko Tërnovos “Shenjtorët. Kiril dhe Metodi" Prof. Dr. Dimitar...
26 korrik 2023
Ekipi bullgar fitoi “Rally Albania 2023”

Ekipi bullgar fitoi “Rally Albania 2023”

"Rally Albania 2023" – gara më e madhe ndërkombëtare e motorsportit në Shqipëri u zhvillua nga 3 deri më 10 qershor 2023. Në të morën pjesë 154 automjete (motoçikleta dhe makina në tri kategori), 223 garues dhe 37 ekipe nga 22 shtete në një itinerar prej 2500 kilometrash. Skuadra...
14 qershor 2023
Ambasadori Ivaylo Kirov u takua me Ministren e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi

Ambasadori Ivaylo Kirov u takua me Ministren e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi

Ivaylo Kirov, Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Bullgarisë në Shqipëri, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, znj. Evis Kushi. Të dy bashkëbiseduesit diskutuan për mundësitë për zgjerimin e bashkëpunimit mes dy vendeve në fushën...
09 qershor 2023
Festa e shkronjave në Tiranë me rastin e 24 majit

Festa e shkronjave në Tiranë me rastin e 24 majit

Më 23 maj 2023 në Muzeun Historik Kombëtar në Tiranë, nxënësit e shkollës së gjuhës bullgare "Hristo Botev" prezantuan një program të veçantë kulturor kushtuar Ditës së Vëllezërve të Shenjtë Kiril dhe Metodij, alfabetit, arsimit dhe kulturës bullgare...
08 qershor 2023
Новини МВНР Виж всички новини
Kontakt

Контакти

Посолство на Република България в Република Албания

Адрес: ул. „Скендербег”, № 12, гр. Тирана

E-mail: [email protected]

 

Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë

Adresa: rr. “Skënderbej”, № 12, Tiranë

E-mail: [email protected]

 

 

Kontakt

Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë

Adresa: rr. “Skënderbej”, № 12, Tiranë

Telefon:

 +355 4 22 33 155
+355 4 22 32 906

Faks: +355 4 22 32 272

Telefon me postë zanore për ofrimin e informacionit për shërbimet konsullore dhe për dërgimin e sinjaleve nga ana e qytetarëve:
+355 4 22 69 243

Telefonat jashtë orarit të punës:
+355 4 22 33 155;
+355 4 22 32 906

Orari i punës: 08:00 – 15:00

Orari i pritjes në Zyrën konsullore: 08:30 – 12:00

E-mail: Consulate.Tiranа@mfa.bg.

 

Този сайт използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на сайта.

Приемане Отказ Повече информация