PËRFAQËSITË DIPLOMATIKE

Africa

Asia

Australia and Oceania

Europe

North America

South America

Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë

Lajme

Rregullat aktuale për hyrje në Republikën e Bullgarisë

Rregullat aktuale për hyrje në Republikën e Bullgarisë

Sipas urdhëresës së fundit të ministrit të shëndetësisë për rregullat e hyrjes në territorin e Bullgarisë
31 mars 2021
Bullgaria hap kufijtë për sezonin turistik veror

Bullgaria hap kufijtë për sezonin turistik veror

Më 1 maj 2021, Bullgaria hapi sezonin turistik veror 2021 dhe është gati të pranojë turistë të huaj, të cilët duhet të paraqesë dokumente, duke zgjedhur njërin prej tri varianteve alternative në vijim:
13 mars 2021
default-image

Regjimi i hyrjes në Republikën e Bullgarisë nga data 13.03.2021

Regjimi i hyrjes në Republikën e Bullgarisë nga data 13.03.2021
25 mars 2021

Този сайт използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на сайта.

Приемане Отказ Повече информация