Gerb


Георг Георгиев

заместник-министър на външните работи                                         

Наблюдава и контролира дейността на:
 
- Дирекция „Америка“;
- Дирекция „Азия, Австралия и Океания“;
- Дирекция „Ситуационен център“;
- Дипломатически институт;
- Държавен културен институт.
 

Професионално развитие

2010 - 2012  главен секретар на Студентски клуб на политолога при СУ „Св. Климент Охридски”; председател на Студентски клуб на политолога при СУ „Св. Климент Охридски”;

2011 сътрудник в Европейски информационен център, асистент на д-р Андрей Ковачев - член на Европейския парламент

2014 сътрудник в Европейски информационен център, асистент на Моника Панайотова - член на Европейския парламент

2013 – 2014 съпредседател на постоянната комисия по Политики за Европа, Организация на Европейските студенти демократи(EDS), Европейска народна партия

2014 - 2015 зам.-председател на Организацията на европейските студенти демократи (EDS), Европейска народна партия

2014  - до сега Председател на Младежки ГЕРБ

2014 – 2017 народен представител в 43-то Народно събрание:

- Член на Комисия по външна политика /28.11.2014 г. до 26.01.2017 г./;

- Член на Комисия по европейските въпроси и контрол на европейските фондове /15.01.2015 г. до 12.11.2015 г./;

- Член на Комисия по образованието и науката /12.11.2015 г. до 26.01.2017 г./;

- Член на Временна анкетна комисия за проверка на всички данни, факти и обстоятелства за решения и действия по проекта АЕЦ "Белене" за периода от 2006 г. до края на месец септември 2016 г., довели до възникването на огромни задължения за българската страна /18.10.2016 г. до 26.01.2017 г./;

 

Образование

Магистър по Политическо консултиране,Софийски университет „Св. Климент Охридски”

Бакалавър по Политология,Софийски университет „Св. Климент Охридски”

 

Езици

Английски език

                     

 Държавна агенция за българите в чужбина